Repertuar
Aktualności
Co gramy w sezonie
Galeria
Edukacja teatralna
Karta rodzinna
Bilety
O teatrze
Kultura bez barier
Przyjaciele teatru
Ogłoszenia i przetargi
Kontakt

Wtorek, 15 września 2020 r.

„Czy umiesz gwizdać, Joanno” wyrusza w Polskę!

W ramach 12. edycji Teatr Polska wyruszamy w podróż po Polsce ze spektaklem "Czy umiesz gwizdać, Joanno?". Sceniczną adaptację książki Ulfa Starka przygotowała dwójka aktorów Guliwera - Anna Przygoda i Tomasz Kowol, przybliżając młodym widzom twórczość jednego z najbardziej cenionych, szwedzkich autorów literatury dla dzieci.
Spośród 115 przedstawień zgłoszonych do udziału w programie, spektakl „Czy umiesz gwizdać, Joanno?” znalazł się w szczęśliwej 19-stce wyróżnionych tytułów, które wyruszą w objazd.
Dotrzemy do Sejn, Suwałk, Ełku, Choroszczy, Konina, Środy Wielkopolskiej oraz Nowej Soli i zagramy łącznie 11 spektakli.

Po spektaklach zaprosimy widzów do udziału w spotkaniu z twórcami, które będzie okazją do rozmowy o pracy nad spektaklem, ale też do przytaczania wspomnień z dzieciństwa i opowieści o relacjach ze swoimi dziadkami.

Celem TEATR POLSKA jest ułatwianie dostępu do najlepszych spektakli teatralnych polskich teatrów mieszkańcom miejscowości, w których nie działa teatr instytucjonalny. Popularyzuje on sztukę teatralną oraz działa na rzecz niwelowania barier ekonomicznych w dostępie do teatru, szczególnie w miejscowościach oddalonych od dużych ośrodków teatralnych. Program TEATR POLSKA jest organizowany od 2009 roku przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.